Apsiyon Blog
Apsiyon Blog

Buyaka da Apsiyon’da

Buyaka da Apsiyon’da

Alışveriş Merkezi, Ofis ve Rezidans üçlüsünden oluşan, İstanbul Anadolu Yakası Ümraniye Tepeüstü’nde inşa edilen Buyaka Projesi’nde 22 katlı 3 Ofis bloğu ve 1 Rezidans bloğu yer alıyor.

43 binmetrekarelik arazi üzerinde inşa edilen projenin 15 bin metrekarelik bölümüne ise iddialı bir spor merkezi yapıldı. MAC'ın işleteceği Spor merkezinde kaptanlı çocuk kulübü, spa, kapalı havuz, squash, plaj voleybolu gibi çok çeşitli spor aktiviteleri bulunuyor.

Buyaka, diğer karma projelerde görülen tek yapı tasarımlarından farklılık arz ediyor. Buyaka bünyesinde yer alan; ofis, rezidans ve alışveriş merkezi sinerjileri, tek fonksiyonlu mimari yapıdan uzaklaştırılarak, farklı fonksiyon kurgusu üzerinde şekillendirilmiş. Bu mimari kurgu, insanlara ulaşım kolaylığı sağlarken, zamanı daha verimli ve etkin kullanabilme imkanı da sunmakta.

Yüksek katlı yapıların plan kurgusu, geniş alanlara sahip esnek planlama taleplerine ihtiyaç verilebilecek şekilde tasarlanmış. Konut ve ofis yapılarını yeşil alan ve dinlendirici alanlar çevrelemekte.

Buyaka Yönetimi’ne Apsiyon’u tercih ettikleri için teşekkür ederiz.