Apartman veya siteniz için yönetim firması mı arıyorsunuz? ApsiyonBulur!
Apsiyon Blog / Duyuru

Sitelere Dijital Yönetici

Sitelere Dijital Yönetici

Yüzlerce dairelik sitelerde, yöneticilerin işi her geçen gün zorlaşıyor. Apsiyon, internet tabanlı bir platformla site veya apartman sakinlerinin ödemeleri başta olmak üzere tüm işlemleri takip ediyor, ödenmediğinde bilgilendiriyor ve ödemeyi anında alıyor. Apsiyon, 1800 apartman ve sitede kullanılıyor.


Türkiye ekonomisinin en önemli lokomotiflerinden biri inşaat sektörü. Bir yandan kentsel dönüşüm devam ederken, diğer yandan neredeyse bir ilçe kadar nüfusa sahip olan dev sitelerin sayısı hızla artıyor. Bu da apartman ve site yöneticilerinin işini oldukça zorlaştırmaya başladı. Kalemle, defterle veya eski tip muhasebe yazılımlarıyla yapılan aidat hesapları, yüzlerce daireli olan sitelerle daha karmaşık hale geldi. Yaşanan bu sorun için harekete geçen Kudret Türk, Erkan Doğan ve Meriç Akdamar, ‘Apsiyon’u kurarak, apartmanların ve sitelerin dijital yöneticisi oldu.

Sisteme Kaydediliyor

İnternet üzerinden bulut teknolojisiyle apartman ve sitelerin yönetimlerinin işini kolaylaştırmak için 2012 yılında kurulduklarını anlatan Apsiyon Kurucu Ortağı Kudret Türk, 360 derece bir platform sunduklarına dikkat çekiyor. Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), finans, muhasebe, iletişim ve kredi kartıyla online aidat tahsilatı hizmetlerini tek çatı altında topladıklarını ifade eden Kudret Türk, “Yöneticiler ve site çalışanları, sitede yaşayanlarla ilgili her türlü detaylı bilgiye her yerden ve çok hızlı şekilde ulaşabiliyorlar. Örneğin, hangi dairede hangi evcil hayvan beslendiğine, hangi araçlara sahip olunduğuna ya da varsa çocuklarının bakıcılarının kim olduğuna kadar her türlü bilgi mevcut” diyor.

Anında Ödetiyor

Kapsamlı bir finans altyapısı da sunduklarını dile getiren Türk, “Site yönetimine, tüm gider ve gelirlerini takip edip, istediği anda pratik bir şekilde raporlayabileceği bir altyapı sunuyoruz. Ayrıca, bu finans altyapısı aynı zamanda harici hiçbir muhasebe yazılımı kullanılmasına gerek kalmadan, tek düzen muhasebe yapısına uygun şekilde raporlama yapabiliyor. Yönetimler, Apsiyon sisteminden toplu borç bildirimlerini ya da duyurularını mail ya da SMS yoluyla kolayca iletebiliyor. Ücretsiz sunduğumuz web sitesi, iOS ve Android tabanlı olan mobil uygulamalarımızla da site sakinleri güncel duyuruları takip edebiliyor, site yönetimine taleplerini iletebiliyor, anketlere katılabiliyor, borçlarını sorgulayarak kredi kartı ile anında ödemelerini yapabiliyor” diye konuşuyor.

220 Bin Konut

Şu anda Türkiye’nin 45 farklı ilinde bulunan 1800 sitedeki 220 bin konuta hizmet verdiklerini aktaran Türk, şöyle devam ediyor: “50’den fazla ekip arkadaşımızla hizmet veriyoruz. Bu sayede Apsiyon toplamda 500 binden fazla kişiye ulaşıyor. Apsiyon’da çok büyük bir finansal dünya yönetiliyor. Apsiyon sistemindeki ortalama aidat tutarı 450 TL civarında. Bu da yaklaşık olarak aylık 100 milyon TL aidat tahakkuk ettirilmesi anlamına geliyor. Bu da yıllık toplamda 1 milyar TL’nin üzerinde bir değer demek.” Üyelik modeliyle çalışan Apsiyon, bu sayede site yönetimlerinin ilk yatırım maliyetlerini sıfırlıyor.


Haberin tamamı için: http://www.hurriyet.com.tr/apartmanlara-dijital-yonetici-40374555

Uyarı: Bu yazı, Apsiyon Blog için hazırlanmıştır. İlgili yazının izinsiz kullanılması, aleni ortamlara asılması, sosyal medya ya da çevrim içi web tabanlı iletişim araçları ve diğer sözlü yazılı yayınlarla kullanılması, izinsiz her türlü formata çoğaltılması hukuka aykırıdır. İzinsiz kullanım halinde her türlü hukuki ve cezai yola başvurulur. Hukuki bilgilendirme kapsamında verilen bilgiler ilgili mevzuat çerçevesinde belirtilmiş olup, okuyucuya herhangi bir sonuç vaat etmez. 
Apsiyon
Apsiyon
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!
Facebook Linkedin Twitter Youtube Instagram

Yorumlar

İlginizi Çekebilir