Apartman veya siteniz için yönetim firması mı arıyorsunuz? ApsiyonBulur!
Apsiyon Blog / Duyuru

Ar-Ge Merkezi'ni Açan Apsiyon, Kira Modülü Özelliği'ni Devreye Aldı!

Ar-Ge Merkezi'ni Açan Apsiyon, Kira Modülü Özelliği'ni Devreye Aldı!

Rakibi Siyonet'i satın alan site yönetim yazılımı Apsiyon, ulaştığı konut sayısını 300 bine yükselttiğini ve kira modülü adlı yeni özelliğini devreye aldığını açıkladı. İstanbul merkezli girişim, yeni kurduğu Ar-Ge merkeziyle teknolojilerini de bir ileri seviyeye taşımaya çalışacak.

Kira Modülü ile Ev Sahipleri ve Kiracılara Kolaylık

Apsiyon, 2010 yılında site sakinleriyle yöneticiler arasındaki iletişimi ve site yönetim işlerini kolaylaştırmak için yola çıkmıştı. Bu misyonla önemli bir yol kat eden girişim artık ev sahipleriyle kiracı arasındaki ilişkileri düzenleme yolunda da adımlar atıyor. Geçtiğimiz aylarda devreye alınan kira modülü de bunun bir göstergesi. Yöneticilere 360 derece hizmet sunmayı vadeden Apsiyon ile artık kat/daire sahipleri kira ödemelerini Apsiyon üzerinden takip edebilecek. Kiracı ise ödemelerini farklı ödeme seçenekleriyle yapabilecek. Bu avantajlardan faydalanmak için tarafların kira sözleşmesini sisteme kaydetmesi yeterli oluyor ve kira modülünden faydalanan kullanıcılar hesaplarını kolayca takip edebiliyor.

Nef’in Foldhome Sistemi’ne Entegre Oldu

Site yöneticilerinin yanı sıra sorumlu muhasebecilerin de işlerini kolaylaştırmak isteyen Apsiyon, Mayıs ayında 250 bin konuta ulaştığını açıklamıştı. Aldığımız yeni bilgilere göre bu rakam 300 bine yükselmiş durumda. Bu noktada yeni anlaşmalardan birinden bahsetmekte fayda var. Apsiyon, yerli inşaat şirketi Nef’in patentli “Foldhome Sistemi” ile de entegre olarak esnek bir hizmet sunmaya başlamış. Söz konusu sistem, kişiye özel kullanım alanları sunarak, 5 bin m2’lik bir evin sahip olabileceği özellikleri 60 metrekarelik bir evin içine dahil edebiliyor. Yani bu konseptle sahip olunan metrekare genişletilebiliyor. Sabit aidat olmadan, ‘kullan-öde’ sistemiyle çalışan Foldhome üniteleri, Nef’in tüm projelerinde bulunuyor ve Apsiyon da bu esnek yapıya uygun gerekli altyapıyı sunuyor.


Site yönetim yazılımı Apsiyon’un doğrudan ve dolaylı olarak dokunduğu kişi sayısı ise 600 bini buluyor. Farklı şirketlerle işbirlikleri de yapan Apsiyon, Karel entegrasyonu ile sitelere CCTV Sistemi, bariyer ve Kartlı Geçiş Sistemi ile Plaka Tanıma Sistemi gibi bütünleşik çözümler sunuyor. Bulut Fon ile sunulan sanal santral hizmetiyse site sakinlerinin çağrı merkezini aradıklarında yalnızca bir tuşa basıp borçlarını sorgulamasını ve sesli yanıt sistemi üzerinden ödemelerini yapabilmesine olanak tanıyor. Corvass iş birliği ise iletişim ve raporlama hizmetlerinde kolaylık sunuyor.

Apsiyon Ar-Ge Merkezi

Şu anda Türkiye’nin 65 ilinde, 4 bölge yöneticiliğiyle yaklaşık 2600 sitede ve 300.000 konuta entegre olan Apsiyon, önemli bir gelişme olarak Ar-Ge Merkezi’ni faaliyete geçirdiklerini de paylaşıyor. Türkiye’nin 466. Ar-Ge merkezi olan “Apsiyon Ar-Ge Merkezi”, İstanbul merkezli yazılım girişiminin ürün ve yazılım geliştirme görevlerini artık daha kapsamlı bir şekilde yürütecek.


Apsiyon’un Kurucu Ortağı ve CPO’su Erkan Doğan, 14 farklı yazılımı tek platformda topladıklarını ve artık çok daha iyi ve çok daha büyük bir ekibe ihtiyaç duyduklarını paylaşıyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ar-Ge Merkezi Belgesi’ni alarak faaliyet gösteren Ar-Ge merkezi, Apsiyon’un hem mevcut ürünlerini geliştiriyor hem de yeni ürünler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Çoklu döviz ve çoklu dil desteğini kapsayan yeni sürüm Ar-Ge merkezinin yakında tamamlamak üzere olduğu yeniliklerden. Şu anda 40 kişilik Ar-Ge merkezi alt yapısında 11 mühendis istihdam ettiklerini paylaşan Erkan Doğan, site sakinlerinin birbirleriyle etkileşim kurabildikleri bir platform inşa etmeyi hedeflediklerini de paylaşıyor.


Apsiyon’un bugün 60 kişilik bir ekiple operasyonlarını sürdürdüğünü de paylaşayım. Zira dijital dönüşüme muhtaç bir alanın keşfedilmesi ve bu alanda genişleyen bir istihdam sağlamak ülkemizde görmek istediğimiz icraatlardan. Apsiyon’un Eylül ayında Wired UK’e göre ‘İstanbul merkezli 10 gözde girişim‘ listesine seçildiğini de kaçıranlar için hatırlatalım.

Uyarı: Bu yazı, Apsiyon Blog için hazırlanmıştır. İlgili yazının izinsiz kullanılması, aleni ortamlara asılması, sosyal medya ya da çevrim içi web tabanlı iletişim araçları ve diğer sözlü yazılı yayınlarla kullanılması, izinsiz her türlü formata çoğaltılması hukuka aykırıdır. İzinsiz kullanım halinde her türlü hukuki ve cezai yola başvurulur. Hukuki bilgilendirme kapsamında verilen bilgiler ilgili mevzuat çerçevesinde belirtilmiş olup, okuyucuya herhangi bir sonuç vaat etmez. 
Apsiyon
Apsiyon
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!
Facebook Linkedin X Youtube Instagram

Yorumlar

İlginizi Çekebilir