Apartman veya siteniz için yönetim firması mı arıyorsunuz? ApsiyonBulur!
Apsiyon Blog / Duyuru

Apsiyon AI: Apsiyon IRIS

Apsiyon AI: Apsiyon IRIS

Yönetim Profesyonelleri Zirvesi’nde, Apsiyon AI: Apsiyon IRIS ve ADA isimli oturumu Apsiyon’un Kurucu Ortağı ve CTO’su Meriç AKDAMAR açtı. Oturumun ilk bölümünde Apsiyon Yazılım Ekibi Takım Lideri Osman TOPÇU, Yapay Zeka Destekli Görüntü İşleme Teknolojilerinin İş Süreçlerimize Etkisi: Apsiyon IRIS, ikinci bölümünde ise Apsiyon Veri Tabanı Ekibi Takım Lideri Mert GÜVENÇLİ, ADA: Apsiyon Dijital Asistan isimli sunumları gerçekleştirdi.


"10. yılımızda ilerisi için bir adım daha atarak yapay zeka ve makine öğrenmesini Apsiyon platformu ile birleştiriyoruz. Apsiyon şu an yapay zeka ve makine öğrenmesini birçok modül ve özelliğinde kullanıyor. İş yapış şekillerimizin ve günlük rutinlerimizin her geçen gün daha iyi olmasını sağlıyor. Bunun Apsiyon’da bize sağlayacakları faydaları ve uygulama anlarını düşündükçe heyecanlanıyorum." 


Meriç AKMADAR 
Apsiyon CTO 

Apsiyon 10. Yıl Yönetim Profesyonelleri Zirvesi | Bölüm 4

Yapay Zeka Destekli Görüntü İşleme Teknolojilerinin İş Süreçlerimize Etkisi: Apsiyon IRIS 

Gözün ön kısmında bulunan renkli tabaka iris denir, irisin görevi; göze giren ışık miktarını düzenlemektir. Öyle ki aydınlık ortamda daralarak göze giren ışık miktarını düşürür, karanlık ortamda ise genişleyerek göze giren ışık miktarını artırır. Bu da bize net ve keskin görüş sağlar. Peki, Apsiyon IRIS bize ne sağlar? Apsiyon IRIS, bize belgeler üzerinde net ve keskin görüş sağlar. 

Apsiyon IRIS Nasıl Çalışır? 

Temelini yapay zeka ve makine öğrenmesinin oluşturduğu Apsiyon IRIS, kişi kartı, ziyaretçi kartı, fatura ve birçok belgenin dijital ortama aktarılmasını sağlar. Bu sayede veri girişi otomatik hale getirilir, veri girişi anındaki hatalar ve belge trafiği ortadan kalkar bunların yanı sıra zamanı verimli kullanmanıza katkı sağlar. Apsiyon’un daha önce bazı Ar-Ge projelerinde, iç uygulamalarında ve uzaktan sayaç okuma gibi birçok sisteminde kullandığı bu sistem şöyle çalışır;


- QR kodu kimlik kartına yaklaştırın. 
- Kimliği okutun. 
- Apsiyon IRIS isim, soy isim, doğum tarihi ve kimlik numarası gibi bilgileri okur. 
- Sistemdeki formu sizin adınıza doldurur. 
- Kimlik üzerindeki fotoğrafı tespit eder ve bunu profil fotoğrafı olarak sisteme yükler. 

IoT Çözümleri: Sayaç Okuma Sistemi

Uyarı: Bu yazı, Apsiyon Blog için hazırlanmıştır. İlgili yazının izinsiz kullanılması, aleni ortamlara asılması, sosyal medya ya da çevrim içi web tabanlı iletişim araçları ve diğer sözlü yazılı yayınlarla kullanılması, izinsiz her türlü formata çoğaltılması hukuka aykırıdır. İzinsiz kullanım halinde her türlü hukuki ve cezai yola başvurulur. Hukuki bilgilendirme kapsamında verilen bilgiler ilgili mevzuat çerçevesinde belirtilmiş olup, okuyucuya herhangi bir sonuç vaat etmez. 
Apsiyon
Apsiyon
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!
Facebook Linkedin X Youtube Instagram

Yorumlar

İlginizi Çekebilir