Apartman veya siteniz için yönetim firması mı arıyorsunuz? ApsiyonBulur!
Apsiyon Blog / Duyuru

Apsiyon & Karel Entegrasyonu ile Varyap Meridian İletişim Altyapısı

Apsiyon & Karel Entegrasyonu ile Varyap Meridian İletişim Altyapısı

Merhaba, adım Yusuf Serdaroğlu. Varyap Meridian’da iki yıl önce yönetici seçildim ve yönetim kurulu başkanlığını yürütüyorum. Varyap Meridian B ve C Blok'ta toplam 426 daire bulunuyor ve yaklaşık olarak 1500 kişi oturuyor. Yönetime geldiğimizde ses sistemlerinde sorunlarımız vardı, telefon altyapısı yoktu. Burada ilk yapılması gereken telefon ve iletişim altyapılarının düzeltilmesiydi. Güvenlik sistemi bu sitenin olmazsa olmazıdır. Daha önceleri herkes tedirgin oluyordu. Karel ile birlikte dijital altyapıları değiştirdik, Access pointleri yerleştirdik, kapılara bilgisayarlar yerleştirdik ve kartlı geçiş sistemlerini yeniledik. Bariyer sistemlerini değiştirdik ve dijital ortamda araç plakalarını okuyarak güvenliklerini sağlamaya başladık.


Esas önemli konulardan bir tanesi Apsiyon site yönetim sistemi ile olan entegrasyondu. Karel bunun taahhüdünü verdi ve gerçekleştirdi. Şuan biz tek bir yerden yönetimi yapabiliyoruz. Site için B ve C kapısından araç ve insan girişleri yapılabiliyor. Araç girişleri, plaka tanıma sistemi sayesinde daha kontrol edilebilir bir hale geldi. Bunun yanında araç kota sistemi getirdik. Eskiden bu durum bizim için büyük bir sorundu. Farklı dairelerin otopark alanına park yapılabiliyordu. Tüm bunların önüne geçmek istedik ve bunu başardık. Yaya girişlerindeki güvenlik için ise kartlar hazırlandı. Hangi saatte hangi kapıdan girildiği takip ve kontrol edilebilir bir hale geldi. Karel tüm ihtiyaçlarımızı kapsayacak şekilde bir teklifle bize geldi. Bizim için çok önemli olan dört yıllık bakım anlaşmalarını içerecek şekilde Karel, hem finans hem de zaman açısından en uygun teklifi verdi. Ve böylece tüm bu sistemleri için Karel ile birlikte çalışma kararı aldık.

Uyarı: Bu yazı, Apsiyon Blog için hazırlanmıştır. İlgili yazının izinsiz kullanılması, aleni ortamlara asılması, sosyal medya ya da çevrim içi web tabanlı iletişim araçları ve diğer sözlü yazılı yayınlarla kullanılması, izinsiz her türlü formata çoğaltılması hukuka aykırıdır. İzinsiz kullanım halinde her türlü hukuki ve cezai yola başvurulur. Hukuki bilgilendirme kapsamında verilen bilgiler ilgili mevzuat çerçevesinde belirtilmiş olup, okuyucuya herhangi bir sonuç vaat etmez. 
Apsiyon
Apsiyon
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!
Facebook Linkedin X Youtube Instagram

Yorumlar

İlginizi Çekebilir