Apsiyon Blog / Yardım

Gider faturaları: Gider faturası oluşturma

Gider faturaları: Gider faturası oluşturma
Gider faturalarınızı bu alanda oluşturabilirsiniz.
- Faturanızın tarihini seçiniz.
- Faturalaranızın takibini kolaylaştırmak için seri ve sıra numaralarını yazınız.
- Faturanızın cari hesabını seçiniz.
- Eğer faturanızla ilgili herhangi bir cari hesap bulunmuyorsa karşınıza çıkan Cari hesap ekranında sağ alt köşede bulunan "Yeni kayıt Ekle" butonuna tıklayarak açılan ekranda yeni bir cari hesap oluşturabilirsiniz.
- Cari hesabın seçilmesinin ardından faturanız eğer vadeli bir şekilde ödeniyorsa faturanızı açık olarak işaretleyiniz.
- Fatura açık olarak işaretlendiğinde gider bölümünün hemen altında yer alan Ödeme Planı tablosundan ödeme tarihini, tutarını, ödenen ve kalan miktarı belirleyebilirsiniz. 
- Faturanızın ödeneceği çıkış kasasını belirleyiniz.
- Faturanız işletme projesinde belirlediğiniz giderlerden farklı plan dışı gelişen bir gider ise, işletme projesi harici dağıtılsın kutusunu işaretleyiniz.
- Gider kodu bölümünde fatura türünüzü işaretleyin. Eğer aradığınız tür bu alanda yer almıyorsa Gider tanımları bölümünden yeni bir gider kodu oluşturabilirsiniz. 
- Faturanızın tutarını da "Tutar" kolonuna yazınız.
- Yapmak istediğiniz herhangi bir açıklama varsa bu açıklama kutusunda açıklamanızı yapıp ardından "Kaydet" butonuna tıklayınız.
Uyarı: Bu yazı, Apsiyon Blog için hazırlanmıştır. İlgili yazının izinsiz kullanılması, aleni ortamlara asılması, sosyal medya ya da çevrim içi web tabanlı iletişim araçları ve diğer sözlü yazılı yayınlarla kullanılması, izinsiz her türlü formata çoğaltılması hukuka aykırıdır. İzinsiz kullanım halinde her türlü hukuki ve cezai yola başvurulur. Hukuki bilgilendirme kapsamında verilen bilgiler ilgili mevzuat çerçevesinde belirtilmiş olup, okuyucuya herhangi bir sonuç vaat etmez. 
Apsiyon
Apsiyon
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!
Facebook Linkedin Twitter Youtube Instagram

Yorumlar

İlginizi Çekebilir