Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

Apsiyon Uygulamasında e-posta adresiniz, adınız, soyadınız, TC numaranız, kimlik bilgileriniz, ev veya iş adresiniz ya da telefon numaranız gibi kişisel bilgileri sağlamanızı isteriz. Ayrıca, posta kodu, yaş, cinsiyet, tercihler, ilgi alanları ve sık kullanılanlar gibi demografik bilgiler de toplayabiliriz. Satın alma işlemi yaparsanız veya uygulamaya abonelik olursanız, ödeme hesabı oluşturmak için kullanılacak kredi kartı numaranız ve fatura adresiniz gibi ek bilgileri kayıt altına alabiliriz.

Kim olduğunuzu bilmeden, Apsiyon ve hizmetleriyle etkileşiminiz hakkında ek bilgiler toplarız. Örneğin, geldiğiniz site, sitemizi bulmak için kullandığınız arama motorları ve anahtar sözcükler, sitemiz içinde görüntülediğiniz sayfalar, tarayıcınızdaki eklentiler ve tarayıcınızın genişliği ve yüksekliği gibi bilgiler de dahil olmak üzere tarayıcınızdan bilgi almak için sitelerimizde internet sitesi analiz araçları kullanırız. Görüntülediğiniz sayfalar, tıklattığınız bağlantılar ve site ve hizmetlerimizde yaptığınız diğer işlemler hakkında bilgi toplamak için tanımlama bilgileri ve internet işaretleri (aşağıda açıklanmıştır) gibi teknolojiler de kullanırız. Ek olarak, tarayıcınızın ziyaret ettiğiniz tüm internet sitelerine gönderdiği, IP adresiniz, tarayıcınızın türü ve dili, erişim zamanları ve bağlantı veren internet sitesi adresleri gibi bazı standart bilgileri de alırız.

Apsiyon’dan bülten veya promosyon e-postaları aldığınızda, size daha özel e-posta iletişimi ve başka bilgiler sağlayabilmek amacıyla, e-postanın açılıp açılmadığını ve hangi bağlantıları tıklattığınızı belirlemek için internet işaretleri (aşağıda açıklanmıştır), özelleştirilmiş bağlantılar veya benzer teknolojiler kullanabiliriz.

Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı

Apsiyon Uygulaması ve hizmetlerini işletmek ve geliştirmek için kişisel bilgilerinizi toplar ve kullanır. Bu kullanımlar size daha etkin müşteri hizmeti sunma, aynı bilgileri tekrar tekrar girme gerekliliğini ortadan kaldırarak uygulama ve hizmetlerin kullanımını kolaylaştırma, uygulamamızı ve hizmetlerimizi geliştirme amacına yönelik araştırma ve çözümleme gerçekleştirme ve ilgi ve tercihlerinize uygun olarak özelleştirilmiş içerik görüntülemeyi içerebilir.

Kişisel bilgilerinizi sizinle iletişim kurmak için de kullanırız. Hoş geldiniz E-Postaları, aidat ve ödeme anımsatıcıları, site yöneticiniz tarafından yapılan duyurular, anket ve forum bilgilendirmeleri, teknik hizmet sorunlarıyla ilgili bilgi ve güvenlik duyuruları gibi zorunlu olarak sağlanan belirli hizmet iletişimleri de gönderebiliriz.

Kişisel Bilgilerinizin Paylaşılması

Bu bildirimde tanımlananın haricinde kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıs ve kuruluşlarla paylaşmayız. Kişisel bilgilerinizi pazarlama amacıyla üçüncü taraflarla paylaşmaz, ancak bunun yerine size, Apsiyon’un dış iş ortakları adına, söz konusu iş ortağının özel teklifleriyle ilgili olarak Apsiyon’dan ileti almayı (kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflara aktarmadan) isteyip istemediğinize karar verme seçeneği verebilir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki İletişim Tercihleri bölümüne bakın.

Bazı durumlarda, postaların işlenmesi ve teslim edilmesi, müşteri destek hizmetleri sağlama, internet siteleri barındırma, ticari işlemler gerçekleştirme veya hizmetlerimizle ilgili istatistiksel çözümlemeler yapma gibi bazı sınırlı hizmetleri bizim adımıza yapmaları için başka şirketlerle anlaşırız. Bu hizmet sağlayıcıların yalnızca hizmeti sağlayabilmek için gerekli olacak kişisel bilgileri almalarına izin verilir. Söz konusu bilgilerin gizliliğini korumaları şart koşulur ve bu bilgileri Apsiyon’a hizmet sağlama dışındaki bir amaç için kullanmaları yasaktır. Ancak, kredi kartı dolandırıcılığının takibinde yasal gereklilikler yerine getirilir. Bu, sahte kredi kartı kullanımlarını daha doğru bir şekilde saptamalarına yardımcı olur. Şu nedenlerle, iletişimlerinizin içeriği dahil olmak üzere sizinle ilgili bilgilere erişebilir ve bilgileri açıklayabiliriz: (a) yasalara uyma ya da yasal taleplere veya yasal süreçlere yanıt verme; (b) hizmetleri kullanımınızı yöneten sözleşmelerimizi ve ilkelerimizi uygulamak dahil olmak üzere, Apsiyon’un veya müşterilerinin haklarını ve mülkiyetini koruma veya (c) iyi niyet çerçevesinde Apsiyon çalışanlarının, müşterilerinin veya kamunun kişisel güvenliğinin korunması için gerekli olduğuna inandığımızda. Kişisel bilgileri birleşme veya varlıkların satılması gibi müşterek işlemlerin bir parçası olarak ifşa edebiliriz.

Kişisel Bilgilerinize Erişme

Apsiyon Uygulaması’na bağlı olarak, kişisel bilgilerinizi çevrimiçi görüntüleme veya düzenleme olanağınız vardır. Kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından görüntülenmesinin engellenmesine yardımcı olmak için, kimlik bilgilerinizle (e-posta adresi ve parola) oturum açmanız gereklidir. Apsiyon.com’ daki profilinize erişmek ve profilinizi güncellemek için profil sayfasını kullanabilirsiniz.

İletişim Tercihleri

Aldığınız e-postadaki özel yönergeleri izleyerek, gelecekte Apsiyon Uygulaması ve hizmetlerinden tanıtım içerikli e-postaların size gönderilmesini durdurabilirsiniz.

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

Apsiyon, kişisel bilgilerinizi korumayı ilke edinmiştir. Kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma ve açıklanmaya karşı korumaya yardımcı olmak için çok çeşitli güvenlik teknolojileri ve yordamları kullanırız. Örneğin, sağladığınız kişisel bilgileri denetim altındaki tesislerde bulunan ve sınırlı erişime sahip bilgisayar sistemlerinde depolarız. Kredi kartı numarası veya parola gibi çok gizli bilgileri internet üzerinden aktarırken, bu verileri Güvenli Yuva Katmanı (SSL) protokolü gibi şifreleme yöntemleriyle koruruz.

Hesaplarınızı ve kişisel bilgilerinizi korumak için bir parola kullanılıyorsa, parolanızı gizli tutmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu bilgiyi başka kimseyle paylaşmayın. Bilgisayarınızı başka kişilerle paylaşıyorsanız, sonraki kullanıcıların bilgilerinize erişmesini engellemek için bir siteyi veya hizmeti terk etmeden önce her zaman oturumu kapatmalısınız.

Çocukların Kişisel Bilgilerinin Toplanması ve Kullanılması

Apsiyon sitesi ve hizmetleri genel kullanıcılara yöneliktir ve bilerek çocuklardan kişisel bilgi toplamaz. Apsiyon sitesi yaş bilgisi topladığında ve kullanıcılar kendilerini 13 yaşın altında olarak tanıttığında, site bu kullanıcıların kişisel bilgilerini sağlamalarını engelleyecek ya da çocuklarının kişisel bilgilerini toplama, kullanma ve paylaşma konusunda ebeveynlerin iznini gerektirecektir. 13 yaşın altında olduğunuz bildiğimiz çocuklardan, hizmetlerimizi sağlamak için gerekli olandan daha fazla bilgi istememekteyiz.

Çevrimiçi ortamda yabancılarla iletişim kurma ve onlara kişisel bilgilerini açıklama konularında çocuklarınızla kesinlikle konuşmanızı öneririz.

Tanımlama Bilgilerinin Kullanımı

Apsiyon Uygulaması, çevrimiçi deneyiminizi kişiselleştirmenize yardımcı olmak ve hizmetlerimizde oturum açabilmenizi sağlamak için “tanımlama bilgileri” (Cookie) kullanır. Tanımlama bilgileri, internet sayfası sunucusu tarafından sabit diskinize yerleştirilen küçük metin dosyalarıdır. Tanımlama bilgileri, bu tanımlama bilgisini size gönderen etki alanındaki internet sunucusu tarafından daha sonra okunabilecek bilgiler içerir. Tanımlama bilgileri, program çalıştırmak veya bilgisayarınıza virüs göndermek amacıyla kullanılamaz.

Tanımlama bilgilerinin temel amaçların biri, daha sonraki ziyaretlerinizde aynı bilgileri her seferinde yeniden girme gereğini ortadan kaldırarak size zaman kazandırmak ve kişiselleştirilmiş içeriğinize uygun tercihlerinizi ve diğer bilgileri bilgisayarınızda depolamaktır.

Apsiyon kimlik bilgilerinizi kullanarak bir sitede oturum açtığınızda, benzersiz kimlik numaranızı ve oturum açtığınız zamanı sabit diskinize şifrelenmiş bir tanımlama bilgisinde depolarız. Bu tanımlama bilgisi, sitede her sayfada yeniden oturum açmanıza gerek kalmadan sayfalar arasında gezinmenize olanak sağlar. Oturumu kapattığınızda bu tanımlama bilgileri bilgisayarınızdan silinir. Başkalarının da kullandığı bir bilgisayarı kullanıyorsanız veya başka bir nedenle bu bilginin depolanmasını istemiyorsanız, oturum açma sayfasında uygun radyo düğmesini seçebilirsiniz; böylece artık bu tanımlama bilgisi kullanılmaz.

Tanımlama bilgilerini kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Çoğu internet tarayıcısı tanımlama bilgilerini otomatik olarak kabul eder, ancak dilerseniz tarayıcı ayarlarınızı tanımlama bilgilerini reddedecek şekilde değiştirebilirsiniz. Tanımlama bilgilerini reddetmeyi seçerseniz, Apsiyon Uygulaması ve hizmetlerinde oturum açamayabilir veya diğer etkileşimli özellikleri kullanamayabilirsiniz.

Tanımlama bilgilerini kabul etmeyi seçerseniz, daha sonra kabul ettiğiniz tanımlama bilgilerini silme olanağınız bulunmaktadır. Internet Explorer’da, tanımlama bilgilerini “Araçlar”, “Göz atma geçmişini sil” seçeneğini belirleyerek silebilirsiniz. Ardından “Tanımlama Bilgileri” onay kutusunu seçin ve “Sil” düğmesini tıklatın. Tanımlama bilgilerini silmeyi seçerseniz, bu tanımlama bilgileri tarafından denetlenen tüm ayarlar ve tercihler (reklam tercihleri dahil) silinir ve yeniden oluşturulmaları gerekebilir.

İnternet İşaretlerinin Kullanımı

Apsiyon Uygulamaları, internet işaretleri olarak da bilinen (bazen tek piksellik gif olarak adlandırılır), uygulamamızdaki tanımlama bilgilerinin tesliminde yardımcı olmak üzere kullanılabilecek ve ilgili sayfaları ziyaret eden kullanıcıları saymamızı sağlayan elektronik görüntüler içerebilir. Tanıtım amaçlı e-posta iletilerine veya haber bültenlerimize, iletilerin açıldığını ve gerekli eylemde bulunulduğunu belirlemek için internet işaretleri ekleyebiliriz.

Apsiyon, üçüncü taraflardan da, tanıtım amaçlı kampanyalarının ve siteleriyle ilgili diğer işlemlerin etkililiğiyle ilgili birleşik istatistikler derlemesinde yardımcı olabilecek internet işaretleri alabilir. Sitelerimizdeki internet işaretlerinin kişisel bilgilerinize erişmek için üçüncü taraflarca kullanılmasını yasaklarız.

İstenmeyen E-postaların Denetlenmesi

Apsiyon, istenmeyen ticari e-postaların denetimi konusuna önem vermektedir. Apsiyon katı bir İstenmeyen Postayla Mücadele İlkesi sahiptir. Bu ilke, istenmeyen posta göndermek için Apsiyon altyapısını kullanmayı yasaklar. Apsiyon, e-posta abone listelerini üçüncü taraflara satmaz ve kiralamaz. Önemsiz e-posta araçları kullanmanız ve çevrimiçi ortamda e-posta adresinizi başkalarına açıklarken dikkatli olmanız, alacağınız istenmeyen e-posta miktarının azalmasına yardımcı olacaktır.

Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılan Değişiklikler

Hizmetlerimizdeki değişiklikleri ve müşteri görüşlerini yansıtmak üzere bu gizlilik bildirimini zaman zaman güncelleştireceğiz. Bu Bildirimde değişiklik yaptığımızda, bildirimin en üstünde yer alan “son güncelleştirme” tarihi değiştirilecektir. Bu bildirimde veya Apsiyon’un kişisel bilgilerinizi kullanma yönteminde somut değişiklikler yapılması durumunda, bu değişiklikleri yapmadan önce herkesin görebileceği bir şekilde ilanda bulunulacak ya da size doğrudan bir bildirim gönderilecektir. Apsiyon’un bilgilerinizi koruma şekliyle ilgili bilgi almak için bu bildirimi düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi öneririz.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen iletişim sayfamızı ziyaret edin.

Siz hazırsanız, biz de hazırız

İşinizi ve sitenizi daha profesyonel yönetmeye hazırsanız bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

daire/aylık
0,45

başlayan fiyatlarla

Teklif Al