Apsiyon Blog / Duyuru

Vergi Affı Kanunu Yürürlüğe Girdi

Vergi Affı Kanunu Yürürlüğe Girdi

APARTMAN VE SİTE YÖNETİMLERİNİN DİKKATİNE: “BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA İLİŞKİN KANUN” YAYINLANDI.

19.08.2016 tarihli ve 29806 Sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan ve kamuoyunda “vergi affı kanunu” ya da “vergi barışı kanunu” olarak bilinen “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.  Bu kapsamda varsa vergi, sgk, belediye ve il özel idaresi borçları gibi pek çok borç yeniden yapılandırmadan faydalanabilecektir. 30.06.2016 tarihi dahil geriye dönük kesinleşmiş borçlar, dava aşamasındaki borçlar için uygulamadan yararlanılabilir. Katı Atık Ücret Alacakları kapsamındaki tahakkuk eden alacaklar, su ve atık su bedelleri kapsamındaki tahakkuk eden alacaklar da yapılandırmadan faydalanabilecektir.

Bu kanun kapsamında yapılandırmadan faydalanmak isteyen yönetimler 31 Ekim 2016 tarihi mesai saati sonuna kadar başvurmak durumdadırlar. Yapılandırma sonrası taksitlerini zamanında ödemeleri yapılandırmanın bozulmaması açısından önemlidir. Bilgilerinize sunulur.

Uyarı: Bu yazı, Apsiyon Blog için hazırlanmıştır. İlgili yazının izinsiz kullanılması, aleni ortamlara asılması, sosyal medya ya da çevrim içi web tabanlı iletişim araçları ve diğer sözlü yazılı yayınlarla kullanılması, izinsiz her türlü formata çoğaltılması hukuka aykırıdır. İzinsiz kullanım halinde her türlü hukuki ve cezai yola başvurulur. Hukuki bilgilendirme kapsamında verilen bilgiler ilgili mevzuat çerçevesinde belirtilmiş olup, okuyucuya herhangi bir sonuç vaat etmez. 
Apsiyon
Apsiyon
Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!
Facebook Linkedin Twitter Youtube Instagram

Yorumlar

İlginizi Çekebilir