Apsiyon Blog
Apsiyon Blog

Chrome 45 versiyonundaki hatadan kaynaklı yaşanan sorunlar

Chrome 45 güncellemesi ile bellek yönetimi olarak performansı olumlu yönde geliştirmekle birlikte doğru olan bazı şeyleri de bozduğu ortaya çıktı.


Bir kaç gündür destek departmanımıza da bildirilen, görsel olarak Apsiyon'un da bazı sayfalarında karşılaşılan bu hata chrome tarafından da tespit edilip (Chromium Issue 509179), 47 güncellemesi ile düzeltileceği bildirildi. Chrome 47 güncellemesi gelene kadar ise sorunun çözümü için bu hatayı oluşturan slimming paint özelliğini kapatmanız gerekebilir.

Chrome adres barında chrome://flags/#disable-slimming-paint yazarak ilgili ayar sayfasına gelebilirsiniz. Burada "Disable slimming paint." özelliğini kapatmanız yeterli olacaktır. Bu ayarı değiştirdiğinizde sayfanın altında beliren tuş ile tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekecektir.Bu sorunun Apsiyon'dan kaynaklı olmadığını, Word Press ve birçok uygulamanın da aynı şekilde etkilendiğini, sorunun kaynağının Chrome olduğunu söyleyebiliriz. Aynı şekilde Chrome 45.0.2454.85 versiyonundan eski Chrome ve diğer tarayıcılar da bu sorundan etkilenmemektedir.