Hakkımızda

Hakkımızda

APSİYON A.Ş.,apartman, site ve iş merkezi gibi ikamet ya da ticari amaçlı tesislerin yönetsel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan, web tabanlı olarak yazılım hizmeti veren, alanında ilk olma özelliğine sahip ve bugün 80’den fazla çalışanı olan bir bilişim firmasıdır.

2000’li yılların başlarından beri apartman, site ve iş merkezi gibi ikamet ya da ticari amaçlı tesislerde bulunan kat malikerinin ve bu maliklerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreten yönetici/yönetim firmalarının; idari, mali, finansal ihtiyaçlarının giderilmesi aşamasında yaşanan sorunları fiilen ve yakinen gözlemleme şansını elde eden kurumumuz, sektörel ihtiyaç haline gelmiş, bugün itibariyle sayısı ciddi anlamda yetersiz seyreden “yetişmiş personel” ve “yönetici” eksikliğini farketmiştir. Bu eksikliği gidermek üzere profesyonellerden ve akademisyenlerden oluşan kadroyu bir araya getirerek, apartman ve site yöneticiliği gibi konularda teorik ve pratik programlardan oluşan dönemsel ve günlük eğitimlerle birlikte kurumsal eğitimler vermek üzere APSİYON AKADEMİ’yi kurmuştur.

Profesyonel deneyimlerin yanında Türkiye Ekonomisi’ndeki gelişmeler de aparman ve site yönetimi konusunda sektörel ihtiyaçları ortaya çıkarmaktadır. Yaşanan gelişmeler hem ikamet amaçlı tesisler hem de işyerlerini bir araya getirmek amaçlı alışveriş merkezleri açısından yetişmiş personel ihtiyacını artırmıştır. Toplu yapıların yönetim kademesindeki ihtiyaçlar gözle görülür şekilde kendini göstermiştir. Bu anlamda bireysel ve kurumsal girişimler artmıştır. Özellikle sadece İstanbul değil, tüm yurtta site yönetim firmaları sayısı artmış ve her ilden talep görür hale gelmiştir. Aşağıda TÜİK tarafından yayınlana son bir yıl içindeki konut satışlarına yer verilmiştir. Bu rakamlar ülke olarak apartman ve site yönetimlerinde yetişmiş personel ihtiyacının artacağını ortaya koymak açısından önemlidir.

Site yönetimlerinin insan kaynağı ihtiyacı hem üniversitelerin ilgili bölümlerinin mezunları hem de sertifika programlarını bitiren mezunlar aracılığıyla giderilmeye çalışılmakta ya da diğer branşlardan mezun olup da bu alanda kariyer yapmak isteyenlerin yetiştirilmesiyle karşılanabilmektedir. Dolayısıyla sektörde yetişmiş, doğrudan bu alanla ilgili formasyona sahip, kısa zamanda verimli hale gelebilecek, sektör odaklı eğitim almış kişiler halen yeterli düzeyde seyretmemektedir. Bu nedenle bu tür eğitimlerin verilmesi toplumsal bir ihtiyaç olarak önem arz etmektedir. APSİYON AKADEMİ, bu boşluğu doldurmak ve nitelikli yöneticiler yetiştirmek, aynı zamanda profesyonel yönetim firmaları açarak girişimde bulunmak isteyenler için hizmet verme gayreti içindedir.

Site yöneticileri, site yönetim kurulu üyeleri, kat malikleri, kendi işini kurarak profesyonel yöneticilik yapmak isteyenler, kendi projeleri için yetişmiş personele ihtiyaç duyan yapı ve inşaat şirketleri için doğru adres APSİYON AKADEMİ’dir!

Apsiyon Akademi “Site Yöneticiliği” eğitimleri kapsamında temel hukuk, bütçe ve muhasebe, raporlama, iş sağlığı ve güvenliği, verimli site yönetimi, bilişim kaynaklarının site yönetimlerinde uygulanması ve vergi mevzuatı konularında katılımcılarına eğitimler vermektedir. Eğitmenlerimiz sektörün içinde profesyonel olarak deneyimlere sahip kişilerden oluşmaktadır.

Profesyonel site yönetimi için Apsiyon Akademi eğitimlerimize bekliyoruz.