facebook
0216 911 87 77
Bazı apartman ve sitelerde kapıcılar herhangi bir elektrik, su ve ısıtma parası ödemiyorlar. Ancak bazılarında ise kapıcının kullandığı elektriğin, suyun ve ısınma masraflarının bedeli ilgili kişiden alınıyor. Bu konuda bir düzenleme var mıdır?

Bazı apartman ve sitelerde kapıcılar herhangi bir elektrik, su ve ısıtma parası ödemiyorlar. Ancak bazılarında ise kapıcının kullandığı elektriğin, suyun ve ısınma masraflarının bedeli ilgili kişiden alınıyor. Bu konuda bir düzenleme var mıdır?

Özgür Biyan cevaplıyor: Konut kapıcılarının durumları, Konut Kapıcıları Yönetmeliğinde düzenlenmiştir. Kapıcıların su, elektrik, ısınma vb. harcamalara katılıp katılmayacakları ile ilgili düzenlemenin 13. maddesinde yer almaktadır. Bu maddeye göre, kapıcının su,...